Дитячий центр, створений для тяжко та невиліковно хворих дітей при храмі святих безсрібників Косми і Даміана Римських, що у Національному інституті раку (м. Київ), створений з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, під керівництвом єпископа Філарета Львівського та Галицького, голови Синодального відділу з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів вже більше місяця опікується семимісячною Варварою, яка з моменту народження постійно перебуває у лікарні.
Варвара з’явилася на світ 13 листопада 2015 року і хоча під час вагітності ніяких відхилень у розвитку дитини не спостерігалося, дівчинка народилася передчасно. Відразу після пологів за результатами аналізів лікарі діагностували у дитини хромосомну патологію, що позначилася на роботі внутрішніх органів: малеча не може самостійно ні дихати, ні ковтати, ні рухатися. З першого часу свого життя Варвара знаходиться під апаратом штучного дихання, потребує постійної відкачки слини (санації), а їжу може приймати лише через зонд.
За своє коротке життя дитина вже перенесла три складні операції, та за медичними показниками відноситься до категорії паліативних хворих. До цієї категорії, згідно зі світовою практикою, відносяться усі діти, які знаходяться в стані, при якому в найближчі місяці є пряма загроза їх життю. Оскільки дитина з таким діагнозом не може знаходитися у домашніх умовах, вона повинна перебувати у медичному закладі, де окрім батьків та рідних, про дитину мають дбати кваліфіковані медсестри, надаючи їй паліативний догляд. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, паліативна допомога дітям це «активна, всебічна турбота про тіло дитини, її психіку та душу, спрямована на поліпшення якості життя дитини з важкими хронічними захворюваннями, при яких знижений або відсутній реабілітаційний потенціал». Така допомога має починатися з моменту встановлення діагнозу, тривати протягом усього періоду захворювання, та включати до себе не тільки піклування про самого тяжкохворого, але й підтримка членів їх сім'ї. Саме такий догляд Варварі зараз надають чотири медсестри Центру – Ольга Максимівна з її хрещеницею Дариною, Марією та Наталією – які починаючи з 9 травня почергово та цілодобово чергують біля дитині.
На жаль, лікарі не можуть дати ніяких прогнозів на подальше життя дівчинки, бо її стан ускладнюється розвитком дистрофії легень. Та завдяки спільним зусиллям медсестер Центру Варюша вже почала смоктати пустушку, робити маленькі ковточки води, вже чує музику та голоси, реагує на дотики, а головне, що дитину вже почали відключати від апарату штучного дихання від 7 до 30 хвилин за добу.
Знаходячись під таким доглядом, дівчинка відчуває максимальну любов та турботу, і, за словами батьків, їх дівчинка жива саме завдяки такій опіці! «Ми її любимо, такою, яка вона є. Це наш маленький ангел», – каже мама Людмила.
Від початку боротьби за життя своєї дочки, батьки витратили вже багато коштів на придбання необхідних ліків, і зараз не в змозі самостійно оплачувати цілодобовий догляд малятка з боку медичного персоналу. Тож перебування медсестер біля дівчинки стало можливим лише завдяки постійному фінансуванні Центру, що здійснюється зусиллями співробітників православного магазину церковної продукції «Синай», Міжнародного благодійного фонду «Архангела Михайла» (засновник та генеральний директор о.Владислав Павлів), естонської консалтингової компанії «Sowana OU» (член правління Мельник Лариса Юр’ївна), ТОВ «Золотой коровай» з м. Житомир (керівник Вербицький Олександр Володимирович), та приватного підприємця Артемія Шевченка, та іншіх небайдужіх осіб.
Станом на сьогодні дівчинка переведена з Національної дитячої спеціалізованої клініки «ОХМАТДИТ» до Дитячої клінічної лікарні № 1. Просимо надати посильну фінансову допомогу Центру для оплати заробітної плати медсестрам, які доглядають догляду за дитиною. Всі бажаючі можуть звертатися до протоієрея Євгенія Мільошкіна (050) 595-52-66, e-mail: evgeniym1@yandex.ru (карта Приватбанк для перерахувань № 4 149 4377 3448 6317), або до черниці Ніки (097-397-39-65, e-mail: children.pilgrims@ukr.net).
Прес-центр Дитячого паломницького центру |